Gracze Eve Online pomogą w walce z rakiem

W bazie Human Protein Atlas znajduje się około 13 milionów zdjęć białek, które wymagają rozpoznania i uporządkowania - ich identyfikacja i mapowanie potrzebne jest naukowcom do opracowywania nowych metod leczenia różnych chorób m.in. raka. Wśród naukowców brakuje rąk do pracy, jednak z pomocą będą mogli przyjść...gracze.

Kolejna aktualizacja do Eve Online pomoże naukowcom rozwiązać ten problem. Gracze będą mieli możliwość wzięcia udziału w mini-grze polegającej na klasyfikowaniu białek (spokojnie, twórcy przygotują odpowiedni tutorial, który wyjaśni zasady całego badania). Pomysł jest świetny, bo doskonale wpasowuje się w uniwersum Eve Online i ma szansę naprawdę przyczynić się do słusznej sprawy. Oprócz czystej satysfakcji gracze otrzymają także punkty lojalności i walutę w grze.

Projekt powstał we współpracy ze szwajcarską firmą Massively Multiplayer Science Online, która będzie zajmowała się podobnymi rozwiązaniami.

0
Źródło: Mmorpg.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.