iPhone 7 bez gniazda słuchawkowego jack?

Apple chce, aby kolejna generacja iPhone'a była cieńsza od obecnej. Najprostszym sposobem na uzyskanie tego efektu byłoby pozbycie się 3,5-milimetrowego gniazda słuchawkowego jack i zastąpienie go portem Lightning. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie.

Jeśli Apple rzeczywiście zdecyduje się na zmianę portu słuchawkowego na złącze Lightning, nowa generacja iPhone’ów zyska zupełnie nowe możliwości. Nowe złącze dałoby użytkownikom o wiele większe możliwości, jeśli chodzi o sterowanie telefonem – chodzi o uruchamianie wybranych aplikacji z poziomu słuchawek. Do tego dźwięk przesyłany byłby cyfrowo, co przy odrobinie wysiłku ze strony programistów Apple mogłoby sprawić, że użytkownicy iPhone’a 7 cieszyliby się lepszą jakością odtwarzanej muzyki.

Zmiana portu oznacza również konieczność wymiany naszych ulubionych słuchawek na nowszy model. Można oczywiście pójść na pewien kompromis i wyposażyć się w odpowiednią przejściówkę, która – znając Apple – na pewno nie będzie należeć do najtańszych.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.