ISIS: „Ci Anonimowi to kretyni”

Grupa hakerów przedstawiająca się jako Anonimowi wypowiedziała wojnę Państwu Islamskiemu po bulwersującym ataku terrorystycznym w Paryżu, w skutek którego zginęło 150 osób. Zbrodniarze najwyraźniej jednak nie traktują tego poważnie, choć zalecają ostrożność w obcowaniu z Internetem.

ISIS postanowiło się odnieść do „wypowiedzenia wojny” przez Anonimowych. Władze tego samozwańczego państwa opublikowały oświadczenie, w których nazywa hakerów „idiotami”. Przypomina jednak islamskim bojownikom o podstawowych zasadach zabezpieczania swoich danych podczas surfowania po Sieci. Całość „instrukcji” cytujemy poniżej:

  • Nie klikaj w link, chyba że jesteś pewien tego, kto ci go wysłał.
  • Wykorzystuj VPN i często zmieniaj swój numer IP, w telefonie i komputerze.
  • Nie rozmawiaj z nieznajomymi na Telegramie i blokuj ich.
  • Nie nazywaj swojego konta mailowego tak samo, jak swoje konto na Twitterze.

Faktycznie, podejrzewamy, że islamscy bojownicy, posługujący się karabinami maszynowymi i ładunkami wybuchowymi, raczej nie mają skomplikowanej infrastruktury informatycznej, która mogłaby być celem jakiegokolwiek ataku ze strony Anonimowych.

0
Źródło: The Independent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.