Japońska sztuczna inteligencja potrafi już zdać egzamin na studia

Narodowy Japoński Instytut Informatyki od 2011 roku pracuje nad programem zwanym Todai Robot Project, którego celem jest przejście najbardziej wymagających egzaminów wstępnych na Uniwerystet Tokijski do 2021 roku. Już teraz radzi on sobie całkiem dobrze.

Do tej pory sztuczna inteligencja stworzona przez japońskich naukowców nie mogła osiągnąć w egzaminach wstępnych na studia satysfakcjonującego wyniku. Odpowiedzi AI utrzymywały się na poziomie grubo poniżej średniej. W tym roku program osiągnął wynik 511 punktów na 950 możliwych, co plasuje go powyżej krajowej średniej, która wynosi 411 punktów. Wynik ten pozwolił AI otrzymać 80% szansy na przyjęcie do 33 japońskich uczelni państwowych i 441 prywatnych uniwersytetów. Już teraz jest to osiągnięcie imponujące zwłaszcza, że program czyta pytania z kartki, tak jak żywi uczestnicy testu.

AI najlepiej poradziło sobie z zadaniami z zakresu matematyki i historii, natomiast całkowicie rozłożyło się na pytaniach z fizyki. Naukowcy zamierzają dalej rozwijać swój projekt, a głównym celem jest zdanie do 2021 roku egzaminu na najbardziej prestiżowy w kraju Uniwersytet Tokijski (trzecia najlepsza uczelnia na świecie).

0
Źródło: dailymail.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.