Jolla w tarapatach

Firma Jolla budziła wielkie nadzieje. Byli pracownicy Nokii mieli potencjał, by zaoferować nam coś niezwykłego. Niestety, wygląda na to, że zamiast tego musi pozbyć się części personelu i wnioskować o restrukturyzację zadłużenia.
Jolla Tablet

Jolla Tablet

Jolla, w opublikowanym prze siebie oświadczenie prasowym, ogłasza, że nie była w stanie zebrać odpowiedniej kwoty pieniędzy od inwestorów do prowadzenia zaplanowanej dalszej działalności. A to oznacza, że firma musi się dostosować do nowej sytuacji, w jakiej się znalazła. Zwróciła się więc do rządu Finlandii, kraju w którym operuje, o restrukturyzację długu.

Jakby tego było mało, „tymczasowo” musi zwolnić „znaczną część zatrudnionego personelu”. Niestety dokładne ilości nie zostały podane. Mamy jednak nadzieję, że to tymczasowe problemy. Sailfish OS to bardzo obiecujący mobilny system operacyjny…

0
Źródło: Jolla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.