Każdy będzie mógł wspiąć się na Mount Everest

Wirtualna rzeczywistość nie będzie ograniczała się tylko do gier. Producenci pracują także nad projektami, dzięki którym zdobędziemy nieco inne doświadczenia. Co powiecie na podróż na najwyższą górę świata?

Sólfar Studios we współpracy z grafikami z nordyckiego RVX (efekty specjalne do „Grawitacji” i „Everestu”) już w przyszłym roku zabiorą nas na bardzo niezwykły spacer. Everest VR pozwoli przeżyć wirtualną wyprawę na najwyższy szczyt świata. Najpierw będziemy przygotowywać się w obozie u podnóży góry, następnie zmierzymy się z lodowym wodospadem Khumu, który uważany jest za jeden z najniebezpieczniejszych punktów wspinaczki, by później wspiąć się na mierzącą 1125 metrów ścianę lodu, przejść na linach po Hillary Step i ostatecznie zdobyć Mount Everest. Twórcy zapowiedzieli, że nie będzie to typowy spacerek i będziemy mogli liczyć na różne zjawiska.

Do przygotowania modelu góry użyto 300 tysięcy fotografii w wysokiej rozdzielczości i komputerów z wymagającymi kartami GeForce GTX Titan X. Nie wiadomo na razie na jakie platformy zmierza ten tytuł, ale jego premiera będzie mieć miejsce już w przyszłym roku.

0
Źródło: Solfar.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.