Kinect przejdzie lekki downgrade

Już jutro Xbox One otrzyma wielką aktualizację, która m.in. umożliwi granie w gry z Xboxa 360 i wprowadzi szereg nowych opcji w interfejsie użytkownika. Równocześnie jednak Kinect zostanie pozbawiony pewnej funkcjonalności reklamowanej od dnia premiery.

Jutrzejsza aktualizacja pozbawi Kinecta funkcji obsługi menu przy pomocy gestów. Tym samym wszelkie machanie rękami przed telewizorem w celach kontrolowania interfejsu konsoli zostanie pozbawione sensu, choć jeszcze dwa lata temu miała to być według Microsoftu opcja, pozwalająca na szybsze kontrolowanie systemu.

Tymczasem okazało się, że zainteresowanie tą funkcją, było „bardzo, bardzo małe” i producent postanowił nie tylko zaprzestać rozwoju tej opcji, ale zupełnie z niej zrezygnować, by – być może – zwolnić zasoby sprzętowe pod inne usprawnienia.

Ciekawe kiedy Microsoft uzna, że używanie gestów w grach też nie jest zbyt popularne? Póki co – ta funkcjonalność oczywiście zostaje.

0
Źródło: Videogamer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.