Kto w Polsce korzysta z Facebooka, a kto z Twittera?

W naszym kraju 24,82 mln osób, a więc 70% społeczności korzysta z Internetu. Spośród dwóch najbardziej popularnych serwisów społecznościowych - Twittera i Facebooka - jeden z nich przyciągnął do siebie większość polskich internautów.

Zdecydowana większość polskich internautów – dokładnie 80% – korzysta z Facebooka. Z Twittera zaś jedynie 14%. Jeśli chodzi o płeć w przypadku Facebooka nie ma większej dysproporcji, natomiast z Twittera chętniej korzystają mężczyźni (55%).

Jeśli chodzi o przedział wiekowy zarówno Facebook jak i Twitter przyciągają do siebie najwięcej osób w wieku 25-34 lat. Do trzech najliczniejszych grup użytkowników zaliczyć można uczniów i studentów, emerytów i rencistów oraz osoby pracujące w wolnych zawodach (40% społeczności w przypadku Facebooka/ 60% społeczności w przypadku Twittera). Osoby korzystające z Twittera najczęściej pochodzą z dużych miast (1/5 użytkowników mieszka w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców), natomiast z Facebooka korzystają osoby mieszkające najczęściej we wsiach i miasteczkach do 50 tys. mieszkańców (60% użytkowników serwisu).

0
Źródło: Gemius
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.