Mac i iPad nie będą hybrydami

Dyrektor generalny Apple'a zapytany o to, czy kiedykolwiek powstanie urządzenie będące odpowiednikiem Surface'a, a więc łączące najlepsze cechy iPada i Maka odparł, że urządzenia hybrydowe to zbyt wielki kompromis, więc nie planuje nic takiego. To jak mamy nazwać iPada Pro?

Zdecydowanie uważamy, że klienci nie chcą hybrydowego Maka i iPada. Bo wtedy byśmy musieli, obawiam się, stworzyć doświadczenie użytkowania, które nie odpowiada wymaganiom naszych klientów. Dlatego też chcemy stworzyć najlepszy tablet świata i najlepszy komputer świata. Łączenie tych dwóch światów nie daje korzyści, a różnego rodzaju kompromisy — powiedział Tim Cook, dyrektor Apple’a, cytowany na łamach Irish Independent.

Dziwi nas to stwierdzenie wypowiedziane właściwie tuż po premierze iPada Pro, a więc tabletu o dużej przekątnej ekranu i z opcjonalną klawiaturą pełniącą również funkcję stojaka na wyświetlacz. Być może Tim Cook miał tylko na myśli to, że iOS i OS X nie będą w żaden sposób scalane, a nadal rozwijane równolegle. Co jest kiepską wiadomością dla osób, które liczą, że iPad z czasem faktycznie będzie mógł im zastąpić w pełni komputer PC.

0
Źródło: independent.ie
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.