Microbot Push – robot, który wyręczy Twój palec

Na rynku istnieje już mnóstwo rozwiązań służących do automatyzacji domu, jednak większość z nich zakłada instalację nowych urządzeń lub wykorzystywanie standardów, których starsze sprzęty po prostu nie obsługują. A co gdy nie chcemy wszystkiego wymieniać? Z pomocą przyjdzie Microbot Push.

Południowo-koreański startup stworzył system, który pozwala w sposób bezprzewodowy używać przyrządów i urządzeń wymagających fizycznej interakcji z przyciskami – włączników świateł, wentylatorów, żaluzji, bram garażowych, ekspresów do kawy itp. Całość łączy w sobie „robotyczne palce”, które umieszczamy przy włączniku lub przycisku urządzenia, HUB, który bezprzewodowo zarządza wszystkimi microbotami, oraz aplikację, w której to ustawiamy pożądany przez nas schemat działania np. „o godzinie 6.00 uruchom ekspres do kawy i podciągnij żaluzje.”

Instalacja jest nieinwazyjna, a akumulatorki zapewniają pracę na około 6 miesięcy. Niestety cena zestawu nie została jeszcze podana, ale już 9 listopada twórcy wystartują z kampanią na Indiegogo, gdzie wszystko zostanie wyjaśnione.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.