Microsoft kupuje firmę Secure Islands

Jak nietrudno się domyślić, wraz z przenoszeniem się informatycznego świata do chmury, jej bezpieczeństwo staje się priorytetem. Jeden z liderów wśród dostawców chmur postanowił umocnić swoje fortyfikacje.

Microsoft właśnie zakupił izraelską firmę specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie o nazwie Secure Islands. Jak twierdzi gigant z Redmond, celem przejęcia jest wzmocnienie systemów zabezpieczeń dla klientów decydujących się na korzystanie z chmur hybrydowych, w których kluczowe dla przedsiębiorstwa dane przechowywane są lokalnie, a także dla tych wykorzystujących Azure’a, Office 365 i innych usług.

Rozwiązania Secure Islands maja też być wdrożone w usłudze Azure RMS, a także bezpośrednio w Windows i aplikacje klienckie Office. Jak twierdzi Aki Eldar, dyrektor generalny Secure Islands, „Microsoft od dawna był partnerem firmy i jest liderem jeśli chodzi o rozwiązania IT dla korporacji, a jego zasoby i zasięg pomogą Secure Islands we wdrażaniu najlepszych zabezpieczeń większej ilości klientów.”

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.