Microsoft ucieka ze swoimi serwerami do Niemiec

Microsoft otwiera swoje nowe centrum danych na terenie Niemiec. Jednym z powodów stojących za tą decyzją jest zapewnienie prywatności europejskim użytkownikom usług giganta z Redmond - na terenie Stanów Zjednoczonych nie było to możliwe.

Cóż. Skoro amerykańskie służby wywiadowcze mogą „załatwić” sobie dostęp do danych przechowywanych na amerykańskich serwerach Microsoftu, to… nie będzie amerykańskich serwerów Microsoftu.

Gigant z Redmond planuje otworzyć swoje nowe centra danych pod koniec 2016 roku. Partnerem, który pomoże Microsoftowi w obsłudze tak dużej ilości danych został Deutsche Telekom. To co ciekawe, to to, że Microsoft planuje udostępnić pełną moc obliczeniową swojej chmury, ale… za drobną opłatą dla użytkowników. Cennik nie został jeszcze podany, jednak to sugeruje w jakim kierunku może spoglądać Microsoft, kiedy planuje kolejne strategiczne posunięcia.

0
Źródło: theverge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.