Microsoft zwolnił 60 inżynierów pracujących nad HoloLens

Producent udostępnił niedawno developerską wersję swoich gogli do rozszerzonej rzeczywistości, więc można było przypuszczać, że wszystko jest na dobrej drodze do konsumenckiej premiery urządzenia. Ta może jednak obsunąć się w czasie.

Sześć lat temu Microsoft kupił izraelskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do rozszerzonej rzeczywistości. Od 2,5 roku oddział ten pracował nad rozwojem HoloLens. Technologia, którą udało się tam zaprogramować najwyraźniej nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Microsoft zwolnił właśnie 60 inżynierów izrealskiego oddziału i porzucił projekt tego oprogramowania. 30 z nich zostało zwolnionych natychmiastowo, natomiast druga połowa zespołu otrzymała 30 dni na znalezienie innej pracy w obrębie Microsoftu.

Nad HoloLens pracować będzie teraz oddział w USA. Sytuacja jest o tyle dziwna, że wcześniej Microsoft nie wspominał o problemach z tą technologią. Developerska wersja gogli trafiła już do pierwszych twórców aplikacji. Jeśli technologia gogli ulegnie teraz zmianie, czas do premiery konsumenckiej wersji urządzenia znacząco się wydłuży.

0
Źródło: wccftech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.