Najpopularniejszy rozmiar smartfona to…

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę DeviceAtlas na podstawie danych zbieranych z przeglądarek internetowych pokazują mocną dominację Apple.

Szybki rzut oka na wykresy sporządzone przez DeviceAtlas mówi jedno – w większości krajów (Wielka Brytania, Australia, Japonia, Niemcy, Francja, Hiszpania) najpopularniejszym rozmiarem smartfona jest4,7″. Ten zaś oferują przede wszystkim nowe słuchawki Apple’a – iPhone 6 i 6s. Kolejny wykres bazujący na rozdzielczości przeglądarek pokazuje, że najpopularniejszą rozdzielczością dla smartfonów jest 750 x 1334, które oferują tylko opisane wyżej modele Apple’a.

Jeśli wyłączylibyśmy iPhone’y z tego zestawienia, drugim w kolejności najpopularniejszym rozmiarem telefonu są modele równe lub większe niż 5 cali. To pokazuje, że jednak duże smartfony powoli wypierają swoje mniejsze odpowiedniki, mimo, że kiedyś takie wymiary uważane były za przesadzone. Rośnie także popularność modeli oferujących wysoką rozdzielczość Quad HD – za wyjątkiem Indii sięga już ona od 5-10%.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.