NASA szuka kogoś, kto zna 40-letni język programowania

W obecnym tempie rozwoju otaczającej nas na co dzień technologii, zapominamy jak szybko niektóre rozwiązania stają się... martwe. Dzisiejsi programiści posługują się biegle zupełnie innymi językami programistycznymi niż ich koledzy z lat 70.

I jest to oczywiście naturalną koleją rzeczy, którą nie powinniśmy się przejmować. No chyba, że powinniśmy, bo odpowiadamy za takie tam sondy kosmiczne, która wystartowały z Canaveral w latach 70 i od tamtej pory oddaliły się od naszej planety na dość imponujący dystans.

Ludzie, którzy odpowiadali za projekt obu sond i za ich oprogramowanie od jakiegoś czasu cieszą się swoimi zasłużonymi emeryturami, sprawiając tym samym drobny kłopot agencji NASA, która nie zatrudnia obecnie żadnego programisty, który czułby się na tyle pewnie, żeby poradzić sobie z sondami.

Ogłoszenie będzie zapewne aktualne jeszcze przez kilka lat – z obliczeń NASA wynika, że ok. 2020 roku radioizotopowe generatory termoelektryczne, które zasilają obie sondy w końcu się wyczerpią.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.