Okulary AR standardowym wyposażeniem w fabrykach Volkswagena

Po programie pilotowym, który testowany był przez 3 miesiące w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu, niemiecki producent ogłosił, że wszyscy pracownicy działów logistycznych zostaną wyposażeni w okulary z Roszerzoną Rzeczywistością.

Digitalizacja staje się coraz ważniejsza, jeśli chodzi o proces produkcyjny — powiedział Reinhard de Vries, dyrektor wolfsburskiej Plant Logistics.

Dzięki okularom AR współpraca ludzi z systemem komputerowym przenosi się na zupełnie nowy poziom

.

Pracownik z dostępem do rozszerzonej rzeczywistości nie traci czasu na sprawdzanie zawartości paczek, kompatybilności zamówionych części i tak dalej – wszystkie najważniejsze informacje wyświetlane są przed jego oczami błyskawicznie. To oczywiście wpływa pozytywnie na wydajność w pracy, a o to rzecz jasna chodzi firmie Volskwagen.

Co prawda, odstawiając te szumne zapowiedzi na bok, Volkswagen „drobnym druczkiem” informuje, że do tej pory na korzystanie z okularów AR zdecydowało się zaledwie 30 pracowników. Firma jednak wierzy, że z czasem ta liczba znacznie wzrośnie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.