Ostateczny koniec Zune’a

Microsoft oficjalnie kończy świadczyć usługę multimedialną Zune. Marka została powołana do życia w 2006 roku i nigdy nie zdobyła zakładanego sukcesu.

Zune powstał jako odpowiedź na iPody i iTunes firmy Apple i choć był całkiem atrakcyjną ofertą na rynku, tak nigdy nie przebił się do świadomości masowego klienta i nigdy nie odniósł zakładanego sukcesu. Microsoft jednak się nie poddał: usługa doczekała się następców w postaci Xbox Muzyka i Muzyka Groove. Ten ostatni funkcjonuje po dziś dzień, choć nie jest dostępny w Polsce. Zune właśnie odchodzi do historii.

Od dziś jakiekolwiek aplikacje klienckie strumieniujące muzykę z usługi Zune przestaną działać. Odtwarzacze tej marki oczywiście będą dalej działać i umożliwiać odtwarzanie muzyki, którą posiadamy, a abonenci Zune Music Pass zostaną przeniesieni do usługi Groove Music Pass.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.