Oto narzędzie do wgrywania nieoficjalnych wersji Windows Phone

Programista posługujący się pseudonimem Heathcliff po sześciu miesiącach prac opublikował narzędzie o nazwie Windows Phone Internals, dzięki któremu można wgrywać na telefony z Windows dowolne systemy operacyjne.

Windows Phone Internals łamie zabezpieczenia modułu rozruchowego telefonów z Windows, dzięki czemu można na nie wgrać właściwie dowolne oprogramowanie operacyjne. Oczywiście to, czy ono zadziała, to zupełnie inna kwestia, ale to otwiera drzwi dla przeróżnych „moderów”, którzy mogą przygotować przerobione wersje systemu. Kto wie, może ktoś też w końcu stworzy wersję Androida dla telefonów z Windows?

Do narzędzia dołączony jest pakiet deweloperski SDK, dzięki któremu możemy edytować Rejestr Windows i mieć dostęp do poszczególnych plików systemowych. Narzędzie można pobrać z tego adresu. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nie wiemy jak się nim posługiwać, możemy doprowadzić nasz telefon do stanu nieużywalności.

0
Źródło: Windows Central
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.