PlayStation 4: sprzedano 30 milionów egzemplarzy

W dwa lata po premierze swojej najnowszej konsoli, Sony ma powody do świętowania. Japoński producent pochwalił się właśnie, że sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 30 milionów egzemplarzy.

A konkretniej: 30,2 miliona. PlayStation 4 można kupić w 124 krajach – dzieląc liczbę sprzedanych egzemplarzy przez czas, jaki minął od premiery wychodzi nam „mniej więcej” 1,25 miliona konsol sprzedawanych co miesiąc, na całym świecie.

Microsoft co prawda pochwalił się ostatnio, że Xbox One była najlepiej sprzedającą się konsolą w październiku, jednak gigant z Redmond nie raczył podzielić się przy tej okazji żadnymi twardymi liczbami.

A to jeszcze nie koniec. W przyszłym roku Sony wprowadzi do sprzedaży Playstation VR – gogle wirtualnej rzeczywistości, dzięki której PS4 zaoferuje graczom o wiele więcej niż dotychczas.

Playstation 4 jest na dobrej drodze, żeby pobić wyniki sprzedaży PlayStation 2 – konsoli, która od premiery w 2000 roku sprzedała się w 155 milionach egzemplarzy (dane z 31 marca 2012). Nie wiemy jednak, czy to w ogóle możliwe – najnowsza generacja konsol raczej nie utrzyma się tak długo na rynku, tak samo jak udało się to poprzednim modelom.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.