Procesor Exynos 8890 wymiata konkurencję

Jeśli kolejne wyniki bechmarków potwierdzą to, co wiemy, nowy procesor mobilny Samsunga okaże się prawdziwym demonem wydajności, miażdżącym konkurentów z niesamowitą przewagą.

Na razie wynik pomiarów opiera się na prototypowym smartfonie Samsung Galaxy, wyposażonym w układ SoC Exynos 8890, o którym niedawno pisaliśmy. W popularnym benchmarku Antutu otrzymał on notę 103 692 punktów, przy okazji jako pierwszy procesor przekraczając „magiczny” poziom 100 000.

Jak się to ma do konkurencji? Uznawany za najszybszy obecnie układ już wykorzystywany w smartfonach Kirin 950 uzyskał w benchmarku Antutu wynik 65 179 punktów, zaś Exynos 7420 – 63 407 punktów. Oznacza to, że nowy procesor Samsunga nie tylko pokonał, ale niemal zdublował wyniki obu tych bardzo mocnych chipów!

Z takim zapasem mocy Samsung może pokusić się o wprowadzenie w nowych smartfonach naprawdę ciekawych funkcjonalności związanych z grami, nagrywaniem wideo czy nawet podłączaniem smartfona do monitora i klawiatury w roli zwykłego peceta. Zapowiadają się interesujące premiery…

Źródło: mobipicker.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.