Projektantka pierwszego iPhone’a przeszła do Huawei

Abigail Brody, która pracowała jako dyrektor kreatywny w Apple zdecydowała się na wielką zmianę w swoim życiu. Przechodzi do chińskiej firmy Huawei. Czym będzie się zajmować?

Brody pracowała w Cupertino przez 10 lat – przez ten czas na jej konto trafiło bardzo wiele udanych produktów z logo nadgryzionego jabłka. To Abigail była jedną z kluczowych osób, odpowiedzialnych za projekt pierwszego iPhone’a. Projektantka maczała swe palce również w oprogramowania firmy Apple, projektując Mac OS/X ProKit, czy Final Cut X. Takie portfolio robi wrażenie.

Dlatego też chińska firma Huawei zaproponowała jej stanowisko wiceszefa i głównego projektanta. To dość odważny krok, ale może się opłacić – jeśli nowe telefony Huawei trafiłyby w gusta fanów marki Apple, to chiński producent na pewno nie narzekałby na popularność swoich produktów. Jak to mówią: poczekamy, zobaczymy.

0
Źródło: Forbes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.