Przyszłe wyświetlacze w smartfonach obejdą się bez energii

Wyświetlacze to najbardziej prądożerne elementy smartfonów. By oszczędzić akumulatory można co prawda obniżyć jasność ekranu, ale nie jest to rozwiązanie, które likwiduje problem, a jedynie odsuwa go w czasie. Na szczęście przyszłość w tej w kwestii rysuje się różowo!

Naukowcy z brytyjskiego Bodle Technologies pracują właśnie nad wyświetlaczem, który nie będzie potrzebował (lub potrzebował minimalną ilość) energii do działania pozostając czytelnym nawet w pełnym słońcu. Szczegóły tej technologii nie zostały ujawnione, ale producent wspomina o zastosowaniu materiału zmiennofazowego oraz procesu podobnego do tego, który jest wykorzystywany przy ponownym nagrywaniu płyt DVD.

Bodle Technologies rozmawiało już na temat swojego wynalazku z największymi producentami smarfonów (nie zdradzono którymi konkretnie), ale nie wiadomo kiedy takie rozwiązanie zostanie zaimplementowane w mobilnych urządzeniach. Oprócz smartfonów i smartwatchy producent wspomina, że jego technologia będzie mogła znaleźć zastosowanie także w inteligentnych oknach, które blokowałyby promienie podczerwieni pozwalając utrzymać w budynku odpowiednią temperaturę bez konieczności używania klimatyzatorów.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.