Samochód Google’a zatrzymany przez policję

Autonomiczne samochody Google do tej pory dobrze radziły sobie na drogach. Inżynierowie skupiają się na bezpieczeństwie jazdy takimi pojazdami więc ich maksymalne osiągi są ograniczane. Wolna jazda nie zawsze jest jednak wskazana.

Samosterujące samochody Google testowane na terenie Kalifornii nie mogą jechać szybciej niż 40 km/h. Taka prędkość, zwłaszcza poza terenem zabudowanym z pewnością przyciąga wzrok i może niepokoić. Na powyższym zdjęciu uchwycono policjanta, który zatrzymał samochód Google’a z powyższych przyczyn. Ponieważ samochód nie złamał prawa oczywiście nie skończyło się na żadnym mandacie (Google testuje auta na miejskich drogach), a sama firma komentuje tą sprawę następująco:

Podobnie jak ten policjant, ludzie czasami zatrzymują nas by dowiedzieć się więcej o tym projekcie. Po przejechaniu 1,93 milionów kilometrów (ekwiwalent 90 lat jazdy człowieka) jesteśmy dumni z tego, że nigdy nie otrzymaliśmy żadnego mandatu”.
0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.