Sennheiser prezentuje słuchawki za 50 000 USD

25 lat temu Sennheiser zaprojektował słuchawki Orpheus HE90 w limitowanej edycji 300 sztuk, które kosztowały 16 000 dolarów. Model ten przechodził lifting od dekady (!) i właśnie doczekaliśmy się jego oficjalnej zapowiedzi. Poznajcie najdroższe słuchawki świata.

Sennheiser Orpheus to najwyższa półka – produkt kierowany do audiofilów, którzy nie muszą martwić się o stan swojego portfela. Co jednak otrzymają oni dokładnie za kwotę 50 tysięcy dolarów?

Słuchawki wykonane zostały z 6000 części. Ich pasmo przenoszenia -od 8 Hz do 100 kHz- sporo wykracza poza częstotliwości słyszalne przez człowieka (zwykłe słuchawki oferują wartości od 20 Hz do 20 kHz). Dzięki ośmiu konwerterom DAC pracującym w 32-bitach częstotliwość próbkowania wyniesie aż 384 kHz. Oprócz samych słuchawek w zestawie znajdziemy też wzmacniacz z ośmioma lampami elektronowymi zamkniętymi w obudowach z kwarcowego szkła, które chowają się w środku wzmacniacza, gdy słuchawki nie są używane. Obudowa wykonana jest z marmuru w kolorze kości słoniowej, a kabel z odtlenionej miedzi powlekanej srebrem.

Słuchawki zadebiutują w drugiej połowie przyszłego roku w limitowanej liczbie 6000 sztuk.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.