Signal: mobilny komunikator polecany przez Edwarda Snowdena

Szukacie aplikacji, która zapewni Wam całkowitą prywatność, jeśli chodzi o rozmowy głosowe i wiadomości tekstowe? Firma Open Whisper Systems własnie połączyła swoje dwa produkty w jedną aplikację, która spełnia te kryteria. I poleca ją sam Edward Snowden!

Signal to kombinacja dwóch wcześniejszych aplikacji OWS: RedPhone’a i TextSecure odpowiedzialnych za szyfrowanie wiadomości głosowych i bezpieczną wymianę tekstu. Od teraz obydwie opcje oferuje jeden, nowy klient o nazwie Signal. Kod źródłowy aplikacji został udostępniony na licencji open source, dzięki czemu każdy, kto odczuwa taką potrzebę może sam sprawdzić, czy twórcy aplikacji nie schowali w niej jakiegoś backdoora.

Co ważne – Signal polecany jest przez samego Edwarda Snowdena. Ciężko szukać bardziej wiarygodnego autorytetu, jeśli chodzi o ochronę swojej prywatności w Sieci. Temat szyfrowania danych coraz częściej pojawia się w rozmowach i wypowiedziach polityków, którzy najczęściej chcieliby zakazać zwykłym obywatelom korzystania z technologii, która pozwala na ukrycie danych przez kimkolwiek. Nawet przed władzą.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.