Snapchat uspokaja: nie bójcie się o swoje dane!

Komunikator Snapchat uaktualnił swój regulamin, a w myśl jego nowego brzmienia wszystkie dane przesyłane za jego pomocą od teraz do niego należą. Wzbudziło to niemałe oburzenie wśród użytkowników, więc właściciele usługi postanowili zabrać głos i spróbować się wytłumaczyć.

Snapchat oświadczył właśnie, że, jego zdaniem, nikt nie powinien się obawiać nowego regulaminu. W komunikacie prasowym czytamy, że wszystkie materiały wysłane za pomocą Snapchatu pozostaną prywatne i będą usuwane z serwera, jak do tej pory. Nigdy, jak twierdzi Snapchat, dane te nie będą przez firmę gromadzone.

Nowy regulamin, jak tłumaczą władze Snapchatu, ma na celu wyłącznie uregulowanie statusu prawnego modułu Live Stories, który pozwala użytkownikom na oglądanie i tworzenie publicznych galerii zdjęć z różnych wydarzeń.

Nie jesteśmy przekonani, choć z drugiej strony, trudno wskazywać Snapchata jako szczególnie łasego na prawa do naszych danych. Przytłaczająca większość sieci społecznościowych takie zapisy w regulaminie ma już od dawna.

0
Źródło: Snapchat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.