Szał na Windows 10 powoli mija

Windows 10 to wielki sukces, który Microsoftowi był bardzo potrzebny. W kwartał ów system zdobył 7,94 proc. światowego rynku, a więc kontroluje go więcej, niż Windows 8 i dwie ostatnie edycje OS X razem wzięte. Tempo adopcji zaczyna jednak spadać.

W sierpniu Windows 10 kontrolował 5,21 proc. rynku, zaś we wrześniu jego udziały wzrosły do 6,63 proc. W październiku jednak był zainstalowany na 7,94 proc. komputerów osobistych i dużych tabletów, co oznacza, że choć nadal odnotowuje duże wzrosty, tak nie są one już tak spektakularne, jak tuż po premierze.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym dla PC i dużych tabletów pozostaje Windows 7 (55,71 proc. rynku, pięć proc. straty w porównaniu do lipcowego wyniku na rzecz Windows 10). Najnowsza wersja sytemu operacyjnego Microsoftu ma około 120 milionów użytkowników. Wsparcie techniczne dla Windows 7 kończy się w 2020 roku.

0
Źródło: Softpedia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.