Takich zmian w PowerPoincie nie było od dawna

Nie minęło za wiele czasu od premiery Office'a 2016, a Microsoft już wprowadza nowości do swojego pakietu. Jako pierwszy nowe funkcje dostanie PowerPoint, a nazywają się one w anglojęzycznej wersji aplikacji Designer i Morph.

Dzięki nowym funkcjom PowerPointa, prezentacje będą tworzyć się… same. No dobrze, może niezupełnie, ale wiele czynności, na życzenie użytkownika, zostanie zautomatyzowanych. Jak to działa? Pierwsza z funkcji, a więc Designer, zajmie się automatyzacją tworzenia szablonu. Wystarczy wstawić zdjęcie do prezentacji., a Designer zapewni ci kilka pomysłów na jej wygląd, analizując w chmurze owo zdjęcie i dobierając pod nie odpowiedni wygląd. Funkcja Morph pełni podobną rolę, ale jest ona odpowiedzialna za dobór animacji pomiędzy slajdami.

Obie funkcje będą dostępne wyłącznie dla abonentów Office 365. Na początku trafią one do testów dla członków programu Office Insider. Po tych testach, a także ewentualnym wyeliminowaniu błędów i niedoróbek, trafią one do wszystkich użytkowników Office 365 „w przeciągu kilku tygodni”.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.