To ile gier z Xboxa 360 zadziała na Xbox One?

Już w następny czwartek posiadacze konsoli Xbox One otrzymają aktualizację jej oprogramowania do Windows 10. Po jej dokonaniu, konsola ta będzie w stanie uruchamiać gry napisane dla Xboxa 360. Ile tytułów już jest przygotowanych?

Xbox One, dzięki aktualizacji do Windows 10, będzie mógł uruchamiać gry z Xboxa 360. I choć technicznie każda gra może zostać uruchomiona, pozostają jeszcze kwestie prawne i licencyjne. Gry należą do ich twórców, a nie każdy z nich może życzyć sobie dostępności na nowej konsoli z wielu różnych względów. To ile, tak realnie, będzie dostępnych?

Już w przyszłym tygodniu poznamy dokładną listę, ale już teraz wiemy, że będzie ich „ponad setka” i że będzie to „wstępna lista, uaktualniana sukcesywnie o kolejne tytuły”. Warto też pamiętać, że teraz dzięki programowi Games with Gold, posiadacze Xbox One będą otrzymywać miesięcznie nie dwie, a cztery darmowe gry (dwie z Xboxa 360).

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.