W gry z PS4 pogramy na PC

Koniec z plotkami! Sony w końcu ogłosiło rozpoczęcie prac nad funkcją strumieniowania gier z konsoli na komputery z systemem Windows i Mac.

Funkcja Remote Play jest obecna na mobilnej konsoli PS Vita, przystawce PlayStation TV oraz na wybranych smartfonach Sony. Podpięte do sieci urządzenie może przechwycić obraz z konsoli PS4, by w ten sposób gracz mógł cieszyć się grą w innym pokoju zwalniając telewizor innym domownikom.

Już niedługo w ten sam sposób będzie można strumieniować gry z konsoli PS4 na komputery PC. Informacje te potwierdził sam szef Sony – Shuhei Yoshida – za pośrednictwem Twittera. Niestety nie zdradzono kiedy dokładnie możemy spodziewać się nowego oprogramowania.

Ruch ten jest oczywistą odpowiedzią na funkcję strumieniowania gier z Xbox One na komputery z systemem Windows 10. W przypadku Sony jest szansa, że funkcja ta zadziała także na pecetach ze starszymi wersjami systemu.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.