Zabezpieczenia antykradzieżowe telefonów Samsunga to żart

W Androidzie Lollipop pojawiła się nowa funkcja, która uniemożliwia zresetowanie skradzionego telefonu i wykorzystanie go przez nowego właściciela. Niestety, samsungowa wersja systemu operacyjnego Google'a jest pod tym względem pełna, ujmując to dyplomatycznie, usterek.

Google, Microsoft i Apple wprowadzili już do swoich systemów operacyjnych funkcję, która na nasze życzenie blokuje możliwość ich przywrócenia do ustawień fabrycznych. Dzięki temu dla złodzieja skradziony telefon jest właściwie bezużyteczny. Samsung jednak, tak jak większość producentów sprzętów z Androidem, ma własną autorską edycję swojego systemu. I wygląda na to, że poległ przy implementacji wprowadzonej przez Google’a nowości.

Na powyższym klipie wideo widać co jest problemem. Urządzenie automatycznie uruchamia menadżera plików po podłączeniu do niego pamięci masowej. A to pozwala włamywaczowi na wgranie odpowiedniej aplikacji, która dokona przywrócenia do stanu fabrycznego mimo włączonej blokady tej funkcji.

Samsung na razie nie odniósł się do problemu i nie zapowiedział czy i ile urządzeń otrzyma aktualizację systemu operacyjnego usuwającą ten problem.

0
Źródło: Rootjunky.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.