49,1% mobilnych urządzeń aktywowanych podczas Świąt to sprzęt Apple

Urządzenia marki Apple w tym roku podbiły tegoroczny sezon prezentów świątecznych. Jak podaje analityczna firma Flurry, w tygodniu od 19 do 25 grudnia, 49,1% świeżo aktywowanych urządzeń było produkcji Apple. Jak poradziła sobie konkurencja i jakiego typu sprzęt lądował najczęściej pod choinkami Amerykanów?

Drugie miejsce należy do Samsunga, którego nowo-aktywowane urządzenia stanowiły 19,8% prezentów świątecznych. Pozostali producenci to już wyniki jednocyfrowe: Nokia 2%, LG 1,7% i Xiaomi z 1,5%.

Dane firmy Flurry (która nawiasem mówiąc należy do Yahoo) wskazują na wciąż rosnącą popularność phabletów. W 2013 zaledwie 4% nowych urządzeń mogło zaliczyć się do tej kategorii. W 2015 roku aż 27% nowego sprzętu okazało się być phabletami.

Z kolei zainteresowanie tabletami spadło. Licząc od 2013 roku, tablety stanowiły najpierw 12%, potem 11% (2014) i w tym roku wylądowały na jednocyfrowym polu 9%.

Najpopularniejszym sprzętem produkcji Apple okazały się iPhone 6s Plus i Apple iPhone 6s (12% całego sprzętu Apple). Dane Flurry pochodzą z analizy instalacji 780000 aplikacji.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.