80% rynku smartwatchy należy do Apple

Na konferencji Glance poświęconej w całości Apple Watch w ujęciu biznesowym padło kilka ciekawych statystyk, na podstawie kilku analityków sporządziło prognozy dla tego urządzenia. Są one nadzwyczaj optymistyczne.

Najpierw fakty. Na ten moment Apple kontroluje 80% rynku smartwatchy. Zegarkiem zainteresowały się nawet te osoby, które wcześniej nie nosiły niczego na nadgarstku (30% ankietowanych, którzy kupili Apple Watch). 85% nabywców zgodziło się, że Apple Watch pozytywnie wpłynął na ich zdrowie, a 27% osób przyznało, że dzięki zegarkowi udało im się schudnąć. Okazuje się także, że Apple Watch to idealny prezent – aż 82% użytkowników podarowało zegarek Apple’a bliskiej osobie.

Według analityka Horacego Dediu w ciągu pierwszych 12 miesięcy od premiery Apple Watch sprzeda się w 21 milionach egzemplarzy pozwalając osiągnąć firmie 8,4 mld dolarów przychodu. Ben Bajarin – analityk z Creative Strategies- uważa, że w 2017 roku sprzedaż Apple Watch w sumie przekroczy 100 milionów sztuk.

0
Źródło: appleinsider.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.