A tak wygląda działający smartfon w Minecrafcie

Widzieliśmy już sporo szalonych pomysłów zrealizowanych w Minecrafcie, jednak ten na pewno uplasuje się z pewnością w pierwszej dziesiątce. No bo kiedy ostatnio zadzwoniliście do znajomego z poziomu... gry komputerowej?

Z pomocą przy tworzeniu tego moda niespodziewanie przyszła firma Verizon – największy operator sieci komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Programiści Verizon przy współpracy z Blockworks – grupą architektów zajmujących się tworzeniem kreatywnych projektów w Minecrafcie stworzyli „smartfonowe api”, dzięki któremu gracze będą mogli uruchomić smartfona zbudowanego z klocków.

No dobrze, może smartfon nie jest najlepszym określeniem. Jednak z telefonu zbudowanego z klocków można wysyłać wiadomości MMS i SMS, odbywać wideorozmowy i surfować po Sieci. Oczywiście całe doświadczenie utrzymane jest w minecraftowej stylistyce, więc nie liczcie na wysoką rozdzielczość przeglądanych stron internetowych. Za to w końcu będziecie mogli zadzwonić do znajomych i dzięki połączeniu wideo oprowadzić ich po waszym serwerze Minecraft. Nowy mod ma nawet kijek do selfie!

Jeśli chcielibyście przejrzeć kod źródłowy, który pozwala na takie cuda w Minecrafcie, zapraszamy na Github.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.