Alice VR – na takie gry w wirtualnej rzeczywistości czekamy

Nowe gliwickie studio Carbon już w przyszłym roku oczaruje wszystkich fanów wirtualnej rzeczywistości i miłośników gier przygodowych.

Akcja gry będzie rozgrywać się na obcej planecie, na której nasz bohater zaliczył przymusowe, awaryjne lądowanie. Wędrując w poszukiwaniu grafenu potrzebnego do ponownego uruchomienia statku kosmicznego odkryjemy opuszczone miasto. Naszym zadaniem będzie nie tylko uzyskanie materiałów, ale też rozwiązanie tajemnicy zaginionych mieszkańców.

Oprócz wspaniałych, futurystycznych krajobrazów możemy liczyć na szereg zagadek logicznych inspirowanych „Alicją w Krainie Czarów” oraz na kilka różnych zakończeń. Całość została zaprojektowana na silniku Unreal Engine 4 z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Alice VR pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku. Twórcy planują też uruchomić kampanię na Steam Greenlight, by trafić na platformę Valve. Jest to jeden z najciekawszych, ujawnionych do tej pory projektów VR, więc za Carbon Studio zdecydowanie trzymamy kciuki.

0
Źródło: AliceVR
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.