Centrum recyklingu w Twoim biurze

W tradycyjnym systemie recyklingu papieru wykorzystuje się wiele wody. Maszyna skonsturowana przez firmę Epson nie wymaga podłączenia do wodociągu, a mimo to w krótkim czasie potrafi uzyskać nowe arkusze. Dodatkową zaletą są kompaktowe - jak na ten rodzaj maszynerii - rozmiary, dzięki czemu taki system może bez problemu stanąć w każdym biurze.

PaperLab to jednocześnie niszczarka dokumentów i maszyna do produkcji nowych arkuszy papieru. Urządzenie rozrywa włókna niepotrzebnych już, zapisanych kartek, oczyszcza z kolorów i tworzy czyste, jasne, nowe arkusze. Użytkownik ma nawet możliwość wybrania odcienia bieli oraz grubości kartek i formatu (A3/A4). PaperLab jest w stanie wytworzyć 14 kartek A4 na minutę, co daje aż 6720 arkuszy w trakcie ośmiogodzinnego dnia pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy będą mogły zaoszczędzić pieniądze na recyklingu i kupnie nowych arkuszy. Producent nie zdradził jeszcze ceny urządzenia, ale przypuszczalnie będzie on oscylować wokół 50 tys. funtów. W pierwszej kolejności PaperLab zdebiutuje w przyszłym roku w Japonii.

0
Źródło: Arstechnica.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.