Chiny podejrzane o potężny cyberatak

Należący do władz Australii superkomputer znajdujący się w Biurze Meteorologii padł ofiarą ataków przestępców. Podejrzane o agresje są Chiny i zatrudnieni przez rząd tamtego kraju hakerzy.

Zaatakowany superkomputer był „interesującym” celem dla włamywaczy z uwagi na to, że jest połączony siecią z innymi rządowymi maszynami, w tym tymi należącymi do australijskiego Departamentu Obrony. Na razie nie wiemy jakie szkody ów atak wyrządził i jakie informacje, jeżeli jakiekolwiek, zostały wykradzione.

Rządowe komputery większości krajów odpierają dziennie wiele ataków, ale ten, jak określają władze Australii, „był potężny”. Choć władze oficjalnie tego nie potwierdzają, tak anonimowi informatorzy twierdzą, że głównym podejrzanym jest cyberarmia Chin.

Biuro Meteorologii zajmuje się przewidywaniem pogody i zmian klimatycznych. Pełni rolę placówki wczesnego systemu ostrzegania przed tsunami, zajmuje się też przewidywaniem pływów i warunków morskich.

0
Źródło: ABC News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.