Drony będą latać dłużej

Aktualna generacja dronów boryka się głównie z jednym problemem - krótkim czasem pracy baterii. Wymienianie akumulatorów co 15 minut obniża komfort pracy czy zabawy z tym urządzeniem. Ale już wkrótce może się to zmienić.

Na styczniowych targach CES firma Intelligent Energy zamierza zaprezentować ogniwa wodorowe do dronów. Dodatkowy akumulator będzie znacznie wydajniejszy od tradycyjnych baterii – twórcy utrzymują, że dzięki ogniwom dron będzie mógł utrzymać się w powietrzu przez 1-2 godziny, a ich ponowne naładowanie nie zajmie więcej niż kilka minut. To otworzy zupełnie nowe możliwości w takich branżach jak: zdalny monitoring, ratownictwo, usługi medialne czy transportowe. Niestety nie wiadomo ile taka przyjemność będzie kosztować. Być może podczas targów CES 2016 poznamy bardziej szczegółowe informacje na temat komercyjnej premiery sprzętu.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.