Dwie nowe, ciekawe funkcje Facebooka

Facebook bez przerwy eksperymentuje z nowymi pomysłami, chcąc stać się jeszcze lepszą usługą społecznościową. Nie zawsze mu to wychodzi, ale jego dwa nowe pomysły są intrygujące.

Facebook udostępnił wybranym testerom dwie nowe funkcje. Pierwsza z nich to Kolaż, czyli narzędzie do wzbogacania albumów zdjęć i filmów. Wystarczy zaznaczyć te, które chcemy udostępnić, a Facebook połączy je w atrakcyjny wizualnie, animowany pokaz slajdów.

Druga nowość to możliwość transmitowania wideo na żywo za pomocą kamery wbudowanej w nasze urządzenie mobilne. Moduł bardzo przypomina to, co oferuje Twitch: obok transmisji wyświetlane jest okienko, umożliwiające czatowanie ze sobą wszystkim widzom. Transmisja może działać w tle a cała jest zapisywana do pliku wideo na Facebooku.

Funkcje te na razie trafiły do ograniczonej liczby użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i z iPhonem. Stopniowo ma być udostępniana reszcie świata.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.