First V1sion: t-shirt z kamerą

Kamerki do akcji przypinamy najczęściej do kasku, by jak najwierniej oddać perspektywę z pierwszej osoby. Tylko nie zawsze takie rozwiązanie pasuje do uprawianej dyscypliny. Co innego - smart koszulka.

First V1sion to płaska kamerka zamontowana w sportową koszulkę. Obiektyw znajduje się na środku klatki piersiowej, nieco powyżej mostka. First V1sion streamuje materiały wideo w rozdzielczości Full HD do urządzenia pozostającego w zasięgu około 100 metrów. Treści są szyfrowane, a opóźnienie wynosi tylko 2ms. Jakość nagrań możecie zobaczyć poniżej.

Z jednej strony obniżona nieco perspektywa sprawia, że widzimy nie zawsze to co najbardziej nas interesuje, ale z drugiej strony taka kamera jest dla sportowców super wygodna. Poza tym nie chodzi tu raczej o nagrywanie całych meczów piłkarskich czy koszykarskich, ale o możliwość pokazania np. powtórek z perspektywy gracza, który wykonał ciekawy trik czy zdobył punkt dla drużyny. Co ciekawe First V1sion na razie nie planuje masowej dystrybucji. Model biznesowy oparty jest o system wypożyczania koszulek dla organizacji sportowych czy mediów transmitujących rozgrywki.

0
Źródło: Gadgetify.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.