Gest: klawiatura i mysz kompatybilna z VR

Przestańmy się oszukiwać: mysz i klawiatura to bardzo stare urządzenia, które oprócz pozbycia się kabli (w niektórych modelach) za bardzo nie ewoluowały. Być może to właśnie Gest stanie się "myszką i klawiaturą" 2.0...

Gest można najkrócej opisać, jako gadżet ubieralny, który swoim wyglądem przypomina nieco szkielet rękawiczki. Zakładamy na rękę zestaw składający się z żyroskopów, magnetometrów i akcelerometrów, które zamieniają ruchy naszych palców (i dłoni) w sygnały rozpoznawane przez komputer. W przypadku Gest są sygnały emulujące korzystanie ze standardowej klawiatury i myszy.

Konstrukcja gadżetu wygląda bardzo ciekawie i może okazać się przełomem, jeśli chodzi o precyzyjny kontroler, który pozwoliłby na szybkie i bezstresowe „pisanie na klawiaturze” w środowisku VR. Twórcy Gest wystartowali z kampanią na Kickstarterze, która zakończyła się sukcesem. Pierwsze urządzenia trafią do internautów, którzy wsparli projekt w listopadzie 2016 roku – ich cena sklepowa to 200 dolarów, tak więc jeśli chcielibyśmy korzystać z kontrolerów na obu dłoniach, będziemy musieli wydać 400 dolarów – ok 1600 PLN.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.