Google chce Twojej krwi

Pobieranie krwi to nieprzyjemny zabieg. Dla osób chorujących na cukrzycę jest to jednak obowiązek, który kosztuje czas i nerwy. Nowy patent Google sprawiłby, że pobieranie krwi byłoby zupełnie bezbolesne.

Google nie pierwszy raz chce zadbać o zdrowie społeczeństwa. Wcześniej producent pracował nad soczewkami, które monitorowałyby poziom glukozy we łzach. Najnowszy patent opisuje urządzenie służące do bezigłowego pobierania krwi. Całość opiera się na mechanizmie, który wysyła sprężone powietrze do komory zawierającej mikrocząsteczkę. Ta przebija bezboleśnie skórę na palcu, a uwolniona krew zostaje wessana do pojemniczka. W ten sposób uzyskamy co prawda wyłącznie niewielkie ilości krwi, ale do wielu badań byłaby to ilość wystarczająca.

Patent mówi też o smartbandzie, który wyświetlałby wyniki badania i alarmował o potencjalnym zagrożeniu. Rozwiązanie to znacząco ułatwiłoby kontrolowanie poziomu glukozy chorującym na cukrzyce. Rzecznik prasowy Google przypomina jednak, że choć firma patentuje różne technologie, nie każdy patent znajduje odzwierciedlenie w produkcie końcowym.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.