Google Spotlight Stories w końcu na YouTube

Aplikacja od Google pojawiła się na smartfonach pół roku temu. Za jej pośrednictwem (i Google Cardboard) można oglądać krótkie, fabularne filmy w 360-stopniach udostępnione w aplikacji przez profesjonalnych twórców.

Do tej pory Spotlight Stories dostępny był tylko na smartfonach i iPadach i było to całkiem zrozumiałe – filmy sferyczne najlepiej ogląda się w połączeniu z technologią wirtualnej rzeczywistości. Ale z drugiej strony skoro YouTube obsługuje już 360-stopniowe filmy, to dlaczego nie udostępnić wspomnianych materiałów także tutaj, dla użytkowników PC? Google trochę dojrzewał do tej decyzji, ale w końcu Spotlight Stories zadebiutował jako kanał w największym serwisie wideo na świecie.

Na razie znajdziemy tam co prawda tylko jeden film. Jest to czterominutowa animacja przygotowana przez znane i wielokrotnie nagradzane Oskarami Aardman Studio („Wallace & Gromit”). Historia wpasowuje się idealnie w świąteczny klimat. Po Nowym Roku Google zadeklarowało, że na YouTube znajdziemy też pozostałe filmy z oferty Spotlight Stories.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.