HP Falcon: supermocny smartfon z Windows 10

Na razie nie jest to jeszcze oficjalna informacja na temat nowego (na dodatek pierwszego!) smartfona HP z systemem Windows 10 na pokładzie, ale wiemy już o nim całkiem sporo.

Wszystko za sprawą benchmarku GFXBech, w którym pojawiły się szczegółowe parametry techniczne nowego smartfona HP. A te prezentują się naprawdę interesująco, począwszy od 5,8-calowego ekranu o rozdzielczości 2560×1400 pikseli, a na mocnym Snapdragonie 820 skończywszy. Do tego grafika Adreno 530, 64 GB pamięci na dane i… tylko 2 GB pamięci RAM. No i jeszcze jedno: systemem operacyjnym ma być Windows 10 Mobile.

Nie zabraknie też oczywiście multimediów, takich jak dwa solidne aparaty fotograficzne. Ten główny, na tylnej ściance, ma matrycę o rozdzielczości aż 20 mln pikseli, natomiast przedni („selfikowy”) – 12 mln pikseli.

Oczywiście wszystkie te dane należy w tym momencie traktować z pewną dozą nieufności, zwłaszcza że przypomina to trochę jeden z tych przecieków, które wydają się „zbyt piękne, żeby były prawdziwe”. Ale jeśli HP Falcon rzeczywiście trafi na rynek (kto wie, może już na CES 2016?), zrobi się na pewno ciekawiej.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.