HTC HD2 wiecznie żywy!

HD2 to wydany na rynek przed wieloma laty model telefonu z Windows Mobile 6.5. Był jednak wyjątkowo podatny na instalowanie alternatywnego oprogramowania, stając się ulubionym urządzeniem dla entuzjastów i "dłubaczy".

HD2 sprzedawany był z systemem Windows Mobile 6.5, jednak dzięki pracy entuzjastów otrzymał „garażową” wersję Windows Phone 7 a także wiele innych systemów w nieoficjalnych wersjach. Teraz grupa programistów z forum XDA stworzyła na potrzeby HD2 nieoficjalną edycję Androida Marshmallow. A więc systemu, do którego aktualizacja wciąż jest niegotowa dla większości telefonów z Androidem na rynku. System dla HD2 oparty jest na dystrybucji CyanonenMod 13 i na razie nie działa w nim wiele rzeczy, w tym moduł… obsługi karty SIM.

HD2 doczekał się również stworzonych przez entuzjastów portów systemów Windows Phone 7, Windows Phone 8, Windows RT, Firefox OS, Androida Froyo, Androida Gingerbread, Androida Ice Cream Sandwich, Androida Jelly Bean i Androida KitKat.

0
Źródło: Android Authority
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.