HTC trzyma asa w rękawie

Niecałe dwa tygodnie temu HTC poinformowało, że premiera gogli VR nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Komercyjna wersja HTC Vive trafi do sprzedaży dopiero w kwietniu przyszłego roku. Do tej pory nie znaliśmy jednak przyczyn takiej decyzji producenta.

Okazuje się, że ekipa HTC pracująca nad goglami dokonała 2 tygodnie temu przełomowego odkrycia, które znacząco poprawi jakość urządzenia. Nie wiemy dokładnie czy chodzi tu o wzrost rozdzielczości wyświetlacza, zminimalizowanie opóźnienia czy o jeszcze inny aspekt technologiczny. Musi to jednak być coś istotnego skoro producent podjął taką decyzję. Na szczegóły nie będziemy musieli długo czekać – HTC opowie o swojej technologii już podczas styczniowych targów CES.

CEO HTC – Cher Wang – przyznała, że podjęcie innego wyboru byłoby nie w porządku w stosunku do klientów: – „Nie powinniśmy zmuszać klientów do zmiany urządzenia na nowe, tylko po to, by dotrzymać grudniowego terminu premiery”.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.