Jiffy – powerbank na korbkę

Bez względu na to jak wielką pojemnością może poszczycić się Twój powerbank po rozładowaniu należy go ponownie podłączyć do sieci energetycznej. A co w kryzysowych sytuacjach, w których przez dłuższy czas nie ma się dostępu do prądu? Tu z pomocą przychodzi właśnie Jiffy.

Jiffy posiada pojemność 1500 mAh. Niewiele jak na dzisiejsze standardy, ale jego kluczową cechą jest samowystarczalność. Powerbank nie wymaga bowiem żadnego podłączenia do sieci – zasilany jest siłą rąk swojego użytkownika. Kręcąc korbką przekształcamy energię kinetyczną w prąd zdolny zasilić kilka urządzeń jednocześnie – w tym celu dołączony jest nawet kabel USB z różnymi końcówkami. Niestety twórcy nie informują na stronie kampanii Indiegogo jak długo należy kręcić korbką by naładować przeciętnego smartfona. Sporym atutem Jiffy’ego jest natomiast cena – pierwsze egzemplarze rozeszły się za 15 dolarów!

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.