Microsoft Edge aplikacją open-source?

Firma Microsoft stopniowo, acz bez pośpiechu, otwiera coraz więcej swoich produktów. Teraz ogłosił, że możemy się niebawem spodziewać kodu źródłowego ChackraCore, a więc mechanizmu do przetwarzania skryptów JavaScript w przeglądarce Edge.

Mechanizm Chakra został napisany na potrzeby przeglądarki Internet Explorer 9 i odpowiada za przetwarzanie skryptów JavaScript. Był rozwijany wraz z kolejnymi wersjami Internet Explorera, wykorzystuje go też przeglądarka Edge. Teraz jego rdzenna, najważniejsza część o nazwie ChakraCore, staje się projektem open-source, który wkrótce zagości na GitHubie.

Jak tłumaczy Microsoft, ten ruch ma na celu umożliwienie podmiotom trzecim, a więc zarówno dużym firmom jak i entuzjastom, na eksperymentowanie z Chakrą i podsuwanie nowych pomysłów, dzięki czemu moduł może stać się lepszy. ChakraCore różni się od Chakry brakiem obsługi łącz COM i brakiem modułu odpowiedzialnego za skrypty JavaScript w windowsowych aplikacjach uniwersanych.

Kod źródłowy ma być dostępny od stycznia.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.