Microsoft nie (z)rezygnuje z uniwersalnych aplikacji

Steve Ballmer, były szef Microsoftu i aktualnie jeden z największych jego udziałowców, skrytykował dążenie swoje byłej firmy do spopularyzowania uniwersalnych aplikacji, twierdząc, że "to nie zadziała". Satya Nadella ma inną opinię.

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, potwierdził w wywiadzie z magazynem GeekWire, że celem jego firmy jest zaoferowanie jednolitej platformy dla komputerów, telefonów, konsol do gier i gogli do rzeczywistości rozszerzonej, która miałaby jeden sklep z aplikacjami. Ta strategia, zdaniem Nadelli, uczyni Windows najbardziej atrakcyjną platformą dla deweloperów, z uwagi na to, że jedna ich aplikacja będzie zgodna z olbrzymią ilością urządzeń.

Na razie jednak Sklep Windows radzi sobie znacznie gorzej od konkurencyjnych Apple App Store i Google Play. Nadella stwierdził, że efekty wysiłków Microsoftu zobaczymy dopiero za jakiś czas. Oby…

0
Źródło: Geekwire
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.