Na stacjach Orlen już wkrótce pojawią się ładowarki Tesli

Mamy dobrą wiadomość dla każdego, kogo przed zakupem samochodu marki Tesla powstrzymywała mała dostępność ładowarek na terenie naszego kraju. Sieć stacji paliw Orlen zawarła umowę z Teslą, na mocy której już w styczniu ładowarki do elektrycznych samochodów zagoszczą w styczniu na stacjach Orlenu.

Pierwsze ładowarki samochodów Tesla – Supercharger już teraz można zauważyć na niektórych stacjach benzynowych firmy Orlen. Urządzenia tego typu zauważono już w Kostomłotach pod Wrocławiem, niedługo mają pojawić się również w Katowicach.

Gdzie jeszcze?

Orlen nie spieszy z informacjami na ten temat, co na chwilę obecną jest jak najbardziej zrozumiałe – oficjalny komunikat prasowy pojawi się prawdopodobnie za kilka miesięcy, kiedy ładowarki Supercharger zainstalowane będą na większej liczbie stacji Orlenu.

Jak na razie ładowarki te dostępne są tylko dla marki Tesla, chociaż prezes firmy – Elon Musk powiedział, że nie wyklucza udostępnienia infrastruktury ładowarek Tesli innym producentom samochodów. Ładowarka Supercharger jest w stanie naładować elektryczny samochód Tesli w 40 minut do 80% pojemności baterii, naładowanie całej baterii zajmuje ok. 75 minut.

0
Źródło: bankier
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.